KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14954114
nr 1495 4114
Ture Jörgenson
(1907-1962), Sverige
Etsning, Signerad. Bredd: 45 cm, längd: 51 cm
Ture Jörgenson, svensk grafiker och skulptör född 1907, död 1962 .
måndag 10 oktober 2022
kl 18:17:18
Ture Jörgenson
Läs mer om Ture Jörgenson